FUNGUJEME, ALE S OMEZENÍMI - Pro vaši, ale také pro naši bezpečnost omezujeme kvůli koronaviru přístup zákazníkům na naše provozovny. (více informací)
Vzhledem k aktuálním velkým kurzovým výkyvům si prosím každou cenu u nás ověřte telefonicky, děkujeme.
Nové příkopové válce ARR

Nové příkopové válce ARR Ammann

Zvládají hutnit i náročné soudržné materiály

Nové příkopové válce ARR 1575 a ARR 1585 zvládají hutnit i materiály s vysokým obsahem vlhkosti v soudržných zeminách a jílech a přitom spotřebuje méně paliva než jeho předchůdci. Příkopové válce Ammann používají motor Yanmar 3TNV80F, který splňuje nejpřísnější požadavky na emise v Evropě i v USA. Válce ARR mají také vynikající výkon a nižší hlučnost a vibrace.

Produktivitu lze zlepšit použitím rozšiřovacích sad, pomocí nichž lze zvětšit šířku běhounů z 640 mm na 850 mm. Seřízení lze provést rychle přímo na staveništi. Příkopové válce pracují dobře na soudržných zeminách, např. jílech, jejichž hutnění může být obtížné. ARR 1575 je schopen zvládnout vysoký obsah vlhkosti v jílech díky extrémní energii hutnění a efektu hnětení ježkových běhounů.
Nové příkopové válce ARR pracují efektivně a rychle také na méně náročných zeminách. Výkonnost příkopového válce umožňuje jeho použití v mnoha aplikacích, např. při výstavbě inženýrských sítí, při komerční, bytové a průmyslové výstavbě, při zavážkách konstrukcí, při práci ve stísněných pracovních podmínkách, při výstavbě letišť, při instalaci elektrických a kabelových vedení a také na skládkách a zavážkách a při práci na silničních podložích.

Nové příkopové válce ARR se vyznačují především těmito vlastnostmi:

Infračervený systém

Jeho poloha dokonale eliminuje mrtvé úhly. Vysílač je napájen integrovanými slunečními panely.

Snadný přístup k servisním bodům

Kapotu lze doširoka otevřít kvůli zajištění snadného přístupu k požadovaným servisním bodům.

Účinný vibrační systém

Nízké těžiště zajišťuje dosažení požadované vibrace hutnění. Účinnost zvyšuje také kruhový vibrátor a seřízení dvou amplitud.

Dva řízené běhouny

Umožňují výkonné a rychlé kloubové spojení a přispívají ke zvýšení reakční schopnosti a přesnosti ARR 1575.

Kloubový spoj s oscilací

Bezúdržbový spoj přispívá k zajištění optimálního kontaktu s terénem a k dosažení dobrých výsledků zhutnění. Oscilace v kloubovém spoji také snižuje nebezpečí převrácení.

K dispozici je také verze příkopového válce s řízeným smykem, válec Ammann ARR 1585 Tier 4f. Ammann je jediným výrobcem, který nabízí verzi s kloubovým spojem i válc řízený smykem.

Nejlepší v příkopech

Rammax vyvinul příkopové válce již před více než 40 lety a stále se snaží o zdokonalování válců při zachování jejich úspěšnosti. V dnešní době je jediným výrobcem, který stále nabízí kloubové příkopové válce i příkopové válce se smykovým řízením. Dlouholetá existence této výrobní řady i pokračování verzí prokazují, že firma Ammann zůstává věrná tomuto trhu.

Funkce a výhody ARR válců

Připraveny na obtížné úkoly

Četné funkce válce zefektivňují práci obsluhy a zvyšují produktivitu. Vibrační systémy a také 2 různé typy válců zajišťují, že válce zvládají nejrůznější materiály, se kterými se často setkávají.

Dvě verze

ARR 1575kloubový spoj s oscilací, což zajišťuje dokonalý kontakt se zemí, optimální výsledky zhutňování a nepřekonatelnou stabilitu válce.
ARR 1585 zajišťuje hlubší zhutňování a vyšší manévrovatelnost díky vysokovýkonnému kruhovému budiči a konstrukci sesmykovým řízením.

Bezpečnost

Funkce oscilace na ARR 1575 snižuje nebezpečí převrácení. Systém dálkového infračerveného ovládání zajišťuje bezpečnost.

 • dokonalá poloha bez mrtvých úhlů
 • bezpečně dálkově ovladatelný, i bez výkopových boxů
 • zastavení válce při ztrátě vizuálního kontaktu
 • bez slepých míst; oko přijímače pro infračervené dálkové ovládání se nachází na horní straně válce

Snadný přístup k servisním bodům

Široké otevírání kapoty pro přístup k požadovaným servisním bodům, palivové/olejové nádrži a komponentám
Bezúdržbový kloubový a oscilační spoj na ARR 1575

Design

 • Snadné použití
 • Vysoký výkon zhutňování
 • Centrální zvedací hák
 • Motorový prostor na předním rámu pro trakci, rozložení hmotnosti
 • ARR 1585 je manévrovatelný s otočením na místě v úhlu 360°
 • Malé poloměry otáčení u ARR 1575 díky kloubové koncepci
 • 2 válce řízení pro zajištění reakční schopnosti, přesnosti
 • S volitelnou rozšiřovací sadou běhounů lze seřídit pracovní šířku od 640 mm do 850 mm pro maximalizaci produktivity a použití v omezených prostorách
zdroj: Ammann Group

Související stroje

- vibrační válec do výkopů
- kloubové řízení
- dálkové ovládání
- výrobce: Ammann
- motor: Yanmar Tier4f

- vibrační válec do výkopů
- páteřové řízení
- výrobce: Ammann
- motor: Hatz Tier4f

 


Další články z kategorie: O vibračních válcích


O vibračních válcích, Novinky , , ,

25.4.2016