Facelift vedeného válce ARW65

Facelift vedeného válce ARW65

Ručně vedený vibrační válec Ammann

Ammann ARW65 vedený válec

Ammann ARW65

byl přepracován tak, aby obsluze přinesl ještě přívětivější kontakt se strojem samotným.

Válec, je známý též jako stroj dva v jednom, protože může hutnit jak zeminy tak i asfalt. Nově má také rozšířený displej, který poskytuje více vizuálních informací o výkonu zhutňování. Počítadlo hodin je přemístěno a je také viditelnější. Obsluha ocení nový ukazatel hladiny vody, který usnadňuje kontrolu, zda je při práci stroje na asfaltu vždy dostatečná zásoba. Nádrž na vodu má nyní jedinou zástrčku umístěnou na dostupnějším místě než u předchozího modelu.

Přepracovaný design také zahrnuje nárazníky, které přesahují rám stroje pro jeho větší ochranu. Jako nově volitelné příslušenství nabízí výstup pro Ammann Compaction Expert (ACE), patentovaný systém Ammann Intelligent Compaction. ACE informuje obsluhu o přírůstku zhutní a pomáhá předcházet nadměrnému nebo naopak nedostatečnému zhutnění.

Ammann ARW 65 je u  našich zákazníků oblíbený pro svou hutnicí sílu a schopnost kombinovat dvě aplikace v jednom stroji. Obsluha se rozhodne, zda použije nastavení vysoké amplitudy pro hutnění zeminy a kameniva nebo nastavení nízké amplitudy pro hutnění asfaltu či bitumenové materiály.

Pohon válce můžou zajišťovat dvěma typy naftových motorů: Hatz nebo Yanmar. Oba dodávají stroji velký výkon a splňují celosvětové emisní normy. Válec nabízí volný prostor na obou stranách běhounů, což umožňuje hutnění extrémně blízko obrubníků, opěrných zdí a jiných překážek. Odpadá tak časově náročná práce na hranách a ve stísněných prostorách.

Stroj je vyroben bez rychle se opotřebitelných mechanických dílů, jako jsou klínové řemeny či odstředivá spojka, což pomáhá snížit nároky na údržbu.
Ergonomická vodicí rukojeť obsahuje mechanismus, který okamžitě vypne stroj, pokud obsluha rukojeť pustí. V režimu zpětného chodu je rychlost válce omezena na 2,5 km/h jako bezpečnostní předpis pro ochranu obsluhy. Hydraulický pohon zajišťuje variabilní nastavení rychlosti a plynulé rozjezdy/zastavení – nezbytné při práci na asfaltu.

VLASTNOSTI A VÝHODY

  • 2 nastavení amplitudy – Umožňuje různé aplikace, jako je asfaltování nebo hutnění práce na spodních konstrukcích nebo nespojených podkladních vrstvách.
  • Plně hydraulický stroj – Přesné nastavení rychlosti
  • Výborná práce do boků – Přesná, plynule variabilní práce u zdí a obrubníků.
  • Integrované skrápění vodou – Zabraňuje spékání asfaltu na běhounech.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

  • Provozní hmotnost: 712-745 kg
  • Pracovní šířka: 650 mm
  • Max. vibrační frekvence: 65 Hz
  • Max. odstředivá síla: 14/23 kN
  • Motor. Hatz nebo Yanmar

- nový ručně vedený válec Ammann
- motor Hatz nebo Yanmar
- integrovaná nádrž pro skrápění
- dvě pracovní amplitudy
- válec v půjčovně strojů

- použitý ručně vedený válec
- rok výroby: 2016
- provozní hmotnost: 720 kg
- pracovní šíře: 65 cm
- motor: Hatz s elektrostartem
- technický stav stroje: ★★★★☆

Otestujte si vedené válce Ammann prostřednictvím naší půjčovny strojů

Související články

O vibračních válcích, Novinky

9.3.2022