SERVIS STROJŮ: 777 171 015  |  PŮJČOVNA: 777 765 599  |  NÁHRADNÍ DÍLY: 777 765 585  |  PRODEJ: 777 765 588

Co je VDS?

VDS = systém kolmého hloubení

Sklon a terén jsou dány. Vaším pomocníkem je rýpadlo.

S vertikálním hloubicím systémem (VDS) Wacker Neuson se vždy nacházíte ve své nejlepší pracovní poloze. Tímto systémem společnost Wacker-Neuson významně přispěla ke zvýšení účinnosti bagrování.
Systém kolmého hloubení, tzv. VDS system) vyrovnává nejen výškové rozdíly, ale v nerovném terénu rychle napřímí stroj do svislé polohy. To nejen významně snižuje náklady, ale přináší i řadu dalších výhod (jako např.):

VDS schema

VDS

  • Zvýšená produktivita, lepší efektivita: kratší čas hloubení díky vertikálnímu hloubení.
  • Až 25 % úspor materiálu a času během výkopu.
  • Až 25 % úspora materiálu a času během opětovného zasypání.
  • Až o 20 % vyšší stabilita při 15° sklonu terénu a plném výkonu.
  • Plný výkon v rozsahu 360°.
  • Běžná poloha vsedě pro práci bez stresu (Vzpřímené sezení operátora = nižší únava).
  • Jednoduchá a robustní konstrukce.
  • Zvýšení produktivity a zlepšení účinnosti: přesné a svislé rýhy

Vertikální hloubicí systém (tzv. VDS) byl zkonstruován způsobem, který ho činí robustním a uživatelsky extrémně příjmeným. Díky jeho funkcím, má toto rýpadlo široké a rozmanité použití. Kromě toho rozšiřuje kvalitu práce.

Jak VDS funguje?

VDS umožňuje plynule měnit sklon otočného svršku až o 15 stupňů. Proto je možné i v nakloněném či nerovném terénu hloubit přesně svislé rýhy. Ekonomika a komfort pro uživatele bagrů Wacker Neuson se tak výrazně zvyšuje.
Stiskem tlačítka lze vyrovnat stoupání27 procent. Díky tomu je i v nerovném terénu možné přesné vertikální hloubení. Hospodárnost a komfort pro uživatele se tím podstatně zvyšuje.

VDS náklon až 15° = 25% úspora času a materiálu.
Plynulé naklonění stroje díky VDS kompenzuje sklon terénu až o 27%.

Kdy se VDS používá?

Při každodenním používání rýpadla je velké množství situací, ve kterých VDS mohou hrát své výhody oproti klasicky konstruovaným bagrům. V podstatě má VDS své uplatnění všude tam, kde není bagrovaný terén v rovině. (Např. práce na svazích, nebo na obrubníku)

Jak můžete být s VDS hospodárnější?

V nerovném terénu snižuje systém VDS časy díky možnosti hloubit přesné a svislé rýhy, čímž se značně zvyšuje produktivita a efektivita práce. To vede k až k 25% časové a materiálové úspoře při kopání nebo plnění. Drahé přípravné práce tak mohou být minimalizovány, a což značně snižuje náklady a časovou náročnost.

Jaké další výhody má VDS?

vds-vyhody

VDS rovněž zvyšuje uživatelskou přívětivost a bezpečnost obsluhy. Plynule měnitelný sklon otočného svršku rýpadla, je jednoduchý a je podobné nastavení autosedačky. Kromě jednoduché manipulace VDS umožňuje vzpřímené sezení, což významně snižuje únavu operátora, a tedy bolesti zad z nerovného sezení. Navíc VDS zvyšuje stabilita bagru až o 20%. Další výhodou je jednoduchost a robustnost tohoto systému.

Využití VDS:

1) Renovace
Odkrytí stěny. Musíte hloubit vertikálně. Velmi úzký prostor. Čas vás tlačí. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

2) Příprava prací
Vertikální hloubení mezi zemí a zvýšeným betonovým základem bez přípravy. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

3) Použití zemního vrtáku
Použití vrtáku je velmi snadné s přesností vertikálně stojícího stroje. To je důležité pro mnohé hloubkové vrty stejné kvality a stejných rozměrů. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

4) Standardní hloubeníPráce s potrubím a kabely
Použitím VDS při silničních pracích jednoduše ušetříte až 25% nákladů za hloubení a opětovné vyplnění výkopů. To je ideální úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

5) Hydraulické kladivo v akci
Nasměrujte kladivo přesně vůči zdi a do rohů a použijte ho s přesností. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

6) Otáčení ve svahu
Plný výkon musí být vždy zachován. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

7) Stabilita k nezaplacení
Získejte až o 20% větší stabilitu a až o 30% vyšší výsypnou výšku na nakloněném terénu (15° svah).

8) Používání Vertikálního hloubicího systému (VDS) ve městě – kraj cesty, obrubník
Vyrovnejte rozdílné úrovně stlačením tlačítka a kdykoliv se pružně přizpůsobte. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

9) Odkrývání potrubí
Precizní práce. Bezpečnost pro lidi, stroj a infrastrukturu. To je úkol pro Vertikální hloubicí systém (VDS).

10) Bezpečné naklánění
s VDS a nulovou zádí můžete najet až na stěnu a provádět práce dokonce i na nerovném terénu, aniž byste ji během otáčení poškodili kabinou.

Které typy WN bagrů mohou být vybaveny systémem VDS?

Jedná se celkem o 7 modelů následujících v kategorii od 1,7t až po 5t

O bagrech, Novinky , ,

4.3.2011