Smykem řízený nakladač

Šikula z Krupiny

Opis článku z časopis Stavební technika – Šikula z Krupiny

Firma WAY INDUSTRY, a.s., ze slovenské Krupiny se dostala do širokého podvědomí české odborné stavební veřejnosti především díky malým, smykem řízeným nakladačům, které v posledních letech vyrábí. Jde o modely, známé pod názvem Locust. Své prodejní úspěchy na českém trhu sklízela firma nejprve u modelů Locust 750 a Locust 752, v roce 2001 poprvé představila na veletrhu STAVMECH v Nitře prototyp nového modelu v této řadě – LOCUST L 1203.

Nový model L 1203 je smykem řízený nakladač, poháněný čtyřválcovým vznětovým nízkoemisním motorem YANMAR 4TNE 98 o výkonu 51,1 kW a otáčkách 2500 1/min. Nosnost v lopatě činí 1200 kg , tažná síla je 41 kN, trhací síla dosahuje hodnoty 29 kN a zdvihací síla pak 39 kN. Mezi nejlepší patří i další parametry smykem řízeného nakladače – maximální vysýpací výška je 2570 mm, dosah při maximální vysýpací výšce je 780 mm při úhlu 460.

Hydraulický okruh pracovní části sestává z regulačního hydrogenerátoru a rozvaděče s tlakovou váhou, které jsou propojené a řízené pomocí LS systému. Použití LS ovládání u tohoto nakladače garantuje optimální pracovní podmínky, což v důsledku znamená, že hydraulický systém odebírá pouze takový výkon, který je pro daný nástroj a pracovní úkon potřeba.

Smykem řízený nakladač Locust L 1203 získal za krátkou dobu své existence již mnohá ocenění. V roce 2001 např. na strojírenském veletrhu »Cenu veletrhu« za designové řešení, v loňském roce obdržel na stavebním veletrhu FOR ARCH 2002 v Praze za výkonové parametry a design cenu Grand Prix. Byl mu rovněž udělen certifikát ochranné značky kvality SLOVAK GOLD.

Zdroj: časopis Stavební technika - Šikula z Krupiny

 

Aktuální nabídka nakladačů Locust

O nakladačích, Novinky

2.4.2003