SERVIS STROJŮ: 777 171 015  |  PŮJČOVNA: 777 765 599  |  NÁHRADNÍ DÍLY: 777 765 585  |  PRODEJ: 777 765 588
Elektrický nakladač WL20 pro práce bez emisí

Elektrický nakladač WL20 pro práce bez emisí

WL20e Wacker Neuson

Společnost Wacker Neuson přináší první kolový nakladač s elektrickým pohonem. Jedná se o elektrický nakladač WL20 pro práce bez emisí. Tento nakladač byl oceněn známkou Wacker Neuson ECO – pro mimořádně ekonomické a ekologické produkty – dosahuje stejného výkonu jako konvenční model WL20 se spalovacím motorem.

elektrický nakladač WL20 pro práce bez emisí

Elektro nakladač WL20e

Dva elektrické motory

jeden pro systém pohonu a druhý pro hydrauliku. Zajišťují, že výkonové parametry kolového nakladače WL20e jsou srovnatelné s parametry konvenčního stroje. Schopnost pohybu v terénu je obdobná jako u naftového modelu WL20. Díky tomu podnikatelé, kteří se rozhodnou pro kompaktní bateriový nakladač WL20e, nemusejí dělat žádné kompromisy po stránce výkonu, ale mohou těžit z výhod nulových emisí. Výsledné nulové emise výfukových plynů při práci s novým nakladačem. To je aspekt, který se stává stále důležitějším, především na stavbách v městské zástavbě, při práci v interiéru, stejně tak jako ve sklenících, při obnovách budov nebo parkovacích garáží.

Všechny v současné době platné normy emisí výfukových plynů pro mobilní pracovní stroje se spalovacím motorem nejsou pro kolový nakladač WL20e žádným problémem. S kolovým nakladačem je možné snížit emise CO2 až o 43 procent* – skutečnost, která zdůrazňuje šetrnost strojů k životnímu prostředí. Pozitivním vedlejším efektem je výrazné snížení emisí hluku. Kromě toho jsou náklady na energii kolového nakladače WL20e podstatně nižší než u modelu na naftu. Dosahuje úsporou až 50 procent. A existují ještě další výhody v podobě intervalů údržby a servisu, protože je použito méně prvků a součástí, které jsou vystaveny opotřebení nebo by mohly selhat.

Elektrický nakladač WL20 pro práce bez emisí

Po plném nabití baterie je s kolovým nakladačem WL20e možné pracovní nasazení až po dobu pěti hodin – to je dostatek času na typické aplikace, jako je nakládka a přeprava materiálu na krátké vzdálenosti. Používán je olověný akumulátor, který je léty prověřený a osvědčený v průmyslovém sektoru. K nabíjení je potřebná elektrická přípojka 400 V, která je k dispozici na většině stavenišť. Pro nabíjení se otevře kryt motoru a baterie se připojí k nabíječce. Na stroji je nainstalována odpovídající zásuvka, která je chráněna proti prachu a stříkající vodě.

S výškou 2,19 metru a šířkou pouhý jeden metr je možné kolový nakladač snadno používat v uzavřených prostorách nebo uvnitř budov. Kyvný kloub umožňuje, aby stroj zůstal stabilní na rovných i nerovných podkladech. Protože přední a zadní část mohou kmitat nezávisle na sobě, mají kola vždy maximální trakci. S provozní hmotností 2 300 kilogramů dosahuje bateriový kolový nakladač WL20e překlopného zatížení 1 416 kilogramů – okolo 200 kilogramů více než u konvenčního stroje. Kapacita se standardní lžící je 0,2 krychlového metru. Bateriový kolový nakladač WL20e doplňuje řadu prvním modelem s elektrickým pohonem pro práci bez emisí.
*Toto vychází s energetického mixu v Německu.

zdroj: wackerneuson.com

Související stroje

- Elektrický kloubový nakladač
- Překlopné zatížení nakladače WL25
- se lžící - v přímém směru: 1.509 kg
- palet. vidle - v přímém směru: 1.112 kg

 


Další články z kategorie: O nakladačích

11.3.2009

Nosnost nakladačů

INFO | Nosnost nakladačů je udávána buď jako Nominální nosnost nebo Překlopné zatížení. Zde vysvětlíme rozdíl

15.5.2011

Proč zvolit nakladač Locust

Smykem řízené nakladače LOCUST jsou výjimečné stroje, ve kterých se snoubí kvalita, zkušenosti a smysl pro detail.Fotogalerie


O nakladačích, Novinky , , ,

26.1.2015