Terénní úpravy bez emisí

Terénní úpravy bez emisí

Datum zveřejnění: 29.8.2024

Hutnicí stroje pro terénní úpravy bez emisí

LANGENTHAL, Švýcarsko – Skupina Ammann nastavuje nové standardy pro terénní úpravy bez emisí – např. zhutňování v zahradnictví a krajinářství – díky účinným, snadno ovladatelným pěchům a vibračním deskám. Tyto univerzální stroje hutní – nyní také – elektricky a tedy bez emisí.

Zahradníci vytváří zelené oázy, parky a sportovní zařízení mimo jiné také v městských oblastech. Aby si zeleň skutečně přišla na své, potřebuje hranice a cesty, tedy zhutnění a stabilitu v podloží. „Zhutňování půdy je nedílnou součástí modelování terénu. Se svými lehkými hutnícími stroji Ammann nabízí ideální řešení pro terénní úpravy,“ říká Thilo Ohlraun, Sales Manager společnosti Ammann Germany.

Jde to i bez toho

Pro lehké hutnění má Ammann ve svém sortimentu stále více strojů s elektrickým pohonem. Zejména v hustě obydlených oblastech v centru měst rostou požadavky na udržitelné, tiché a bezemisní staveniště. „Máme elektrické pěchy, vibrační desky a válec, které svým výkonem a produktivitou nejsou v žádném případě horší než jejich sourozenci pohánění naftou či benzínem. Tyto stroje pracují s výkonem a kvalitou, kterou je Ammann známý, jen tiše a čistě,“ říká Ohlraun. Ammann vyvrací myšlenku, že pokud jde o výkon elektricky poháněných vibračních desek, válců nebo pěchů, je třeba dělat kompromisy.

Stejně jako osvědčený model se spalovacím motorem má i e-pěch eATR68 výšku skoku 65 mm a frekvenci nárazu 11 Hz. zahradníci mají každý stupeň volnosti: Snadno se ovládají, jsou kompaktní i na svazích a efektivně z jakéhokoli materiálu. Pro dlažební práce lze velmi snadno a bez nářadí nainstalovat gumovou podložku pro hutnění dlažby. Plusový bod: Díky lepšímu řízení otáček a točivého momentu elektromotoru se zhutňují ještě přesněji a efektivněji.

Pokud jde o baterie, spoléhá Ammann, stejně jako mnoho dalších výrobců stavebních strojů, na osvědčenou technologii Honda. Mají dlouhou životnost, vysokou kapacitu a – výhodou – lze je zaměnit na různých stavebních strojích se stejnou velikostí baterie.

Deska na elektřinu

S těžkou hydrostatickou vibrační deskou eAPH70/95 přináší Ammann na trh první elektricky poháněný stroj v této hmotnostní třídě. Je kompaktní, s osvědčeným 3hřídelovým budicím systémem (vibrátorem). „Svahy a soudržné půdy nejsou žádný problém. eAPH70/95 dokonale zvládá zásypové práce,“ říká Ohlraun. eAPH pracuje s lithium-iontovou baterií s kapacitou 9,2 kWh.

eMission – terénní úpravy bez emisí

E-řada hutnicí techniky Ammann, zahrnuje také plně elektrický tandemový válec eARX26-2. Pohonné a vibrační motory jsou vybaveny rekuperační technologií – jedno nabití akumulátoru tak obvykle vystačí na osmihodinovou směnu.

Jednoduše nabité

Baterie, bez ohledu na to, zda jsou trvale instalovány jako u hydrostatické vibrační desky eAPH nebo jsou vyměnitelné jako u pěchů eATR nebo jednosměrných vibračních desek eAPF, se nabíjejí rychle a snadno – přes noc nebo v případě potřeby za kratší dobu. „Mimochodem: Právě díky nižším provozním nákladům a vyšší účinnosti jsou naše elektricky poháněné stroje zajímavé pro půjčovny strojů.“ uzavírá Ohlraun.

Související stroje

  • Vibrační válec s elektro pohonem
  • Elektromotor
  • Výrobce: Ammann
  • Provozní hmotnost: 2,6t
  • Pracovní šíře: 1.240 mm

  • jednosměrná elektro-deska
  • elektro-motor Honda
  • baterie+nabíječka Honda
  • hmotnost: 89/93 kg
  • odstředivá síla: 12 kN

  • Elektro pěch Ammann
  • provozní hmotnost: 70 kg
  • elektromotor: Honda
  • pracovní šíře: 280 mm


Zdroj: Ammann.com - Terénní úpravy bez emisí

Související články

O hutnící technice, O vibračních válcích, Novinky ,